Odwiedź nas na:

Usługi

Usługi

Usługi

Zapraszamy do nas praktycznie wszystkie rasy i gatunki zwierząt towarzyszących.

W poczuciu odpowiedzialności i szacunku dla naszych klientów nigdy nie używamy premedykacji, ani żadnych środków odurzających bez pisemnej zgody właściciela. W przypadku, gdy właściciel decyduje o podaniu medykamentu odbywa się to wyłącznie po wstępnym badaniu i konsultacji z nadzorującym lekarzem weterynarii, który czuwa nad zdrowiem czworonoga przez cały zabieg pielęgnacyjny, aż do odzyskania przez zwierzaka pełnej sprawności psychofizycznej.

Zabiegi pielęgnacyjne: kąpiele, strzyżenie, trymowanie, rozczesywanie wykonujemy wyłącznie przy użyciu profesjonalnego sprzętu takich firm jak: Andis, Oster, Vivog oraz wysokiej jakości kosmetyków firm PSH i Show Tech.

W naszym salonie:

 • zapewniamy miłą i fachową obsługę,
 • odpowiednie warunki sanitarne (dezynfekcja salonu po każdym zabiegu),
 • oraz stały nadzór lekarza weterynarii.

Oferujemy

Oferujemy

Strzyżenie psów wg wzorców ras FCI
Strzyżenie psów wg wzorców ras FCI

Strzyżenie wykonujemy wg typowej dla danej rasy fryzury (wzorzec FCI). Wzorzec FCI to dokładny opis rasy, cech, charakteru i wyglądu zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Kynologiczną.

Strzyżenie i czesanie
Strzyżenie i czesanie

Przeprowadzamy strzyżenie wg kryteriów wygody, wyglądu i komfortu zwierzęcia, jak też sugestii i uwag właściciela/opiekuna, oraz np. jakości włosa, kondycji zwierzęcia, pory roku etc. Wizyta nowych pacjentów jest doskonałą okazja do omówienia planu zabiegu pielęgnacyjnego.

Dobieranie fryzur pieskom wielorasowym
Dobieranie fryzur pieskom wielorasowym

Opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu, proponujemy najbardziej optymalne rozwiązania,  uwzględniające  potrzeby, wygodę i preferencje  właściciela, jednocześnie dbając o  bezpieczeństwo i zdrowie naszych pupili.

Rozczesywanie skołtunionej sierści
Rozczesywanie skołtunionej sierści

Wymagający potężnego doświadczenia, oraz umiejętności proces rozczesywania kołtunów u zwierząt szczególnie psów i kotów długowłosych to delikatny zabieg mający na celu  przywrócenie kondycji włosa i skóry. Staramy się także  uwrażliwiać właścicieli na  stosowanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych (kąpiel, czesanie, strzyżenie) wykonywanych zarówno w gabinecie groomerskim jak i w domu. Regularnie prowadzona pielęgnacja pozwala uniknąć przykrych i bolesnych dla zwierząt konsekwencji nieregularnego ich zastosowania takich jak tworzenie się kołtunów, choroby skóry. Zapewniamy zaplecze doświadczonych lekarzy weterynarii.

Wyczesywanie sierści u psów liniejących
Wyczesywanie sierści u psów liniejących

Profesjonalne pozbywanie się nadmiaru sierści u psów liniejących. Połączenie kąpieli i czesania zapewnia najwyższy efekt i znacznie ogranicza późniejszą utratę włosów.

Kąpiele i zabiegi pielęgnacyjne
Kąpiele i zabiegi pielęgnacyjne

Kąpiele wykonujemy w przeznaczonych do tego celu dwóch rodzajach profesjonalnych wanien dostosowanych do wielkości rasy (dla małych oraz dla dużych ras).
Używamy szamponów i kosmetyków najwyższej jakości.
Wykonujemy kąpiele oczyszczające oraz lecznicze.

Czyszczenie i depilacja włosów z uszu
Czyszczenie i depilacja włosów z uszu

Kontrola, usuwanie nadmiaru woskowiny, depilacja to ważny zabieg zapobiegający stanom zapalnym, utrzymujący uszy w odpowiedniej kondycji.

Skracanie pazurów
Skracanie pazurów

Skracanie i przycinanie pazurów, szczególnie ważne u psów spędzających dużo czasu w domu (które nie ścierają sobie pazurów o beton czy piasek).

Pielęgnacja kotów
Pielęgnacja kotów

Prezentujemy wieloletnie doświadczenie w pielęgnacji kotów. Wykonujemy zabiegi czesania, strzyżenia a nawet kąpieli. Dzięki umiejętnościom współpracy z kotami większość zabiegów wykonywana jest bez znieczulenia, a u zwierząt wymagających pielęgnacji, które nie akceptują tych zabiegów, znieczulenie odbywa się zawsze pod nadzorem lekarza weterynarii oraz za akceptacją właściciela.

Umów wizytę lub zadaj pytanie
Przed wizytą u groomera
Przed wizytą u Groomera
Przed wizytą u Groomera
Przed wizytą u groomera

Aby wizyta w salonie groomerskim przebiegała szybko sprawnie i bezstresowo zarówno dla zwierzęcia jak i jego właściciela należy pamiętać o tym, żeby:

 • nie karmić zwierzęcia bezpośrednio przed wizytą,
 • pozwolić zwierzęciu załatwić potrzeby fizjologiczne (ze zrozumiałych względów,
 • pozwolić zwierzęciu wybiegać się na dłuższym spacerze (dzięki temu zwierzęta bardziej energiczne będą w stanie spokojnie spędzić długi czas w salonie pielęgnacyjnym),
 • w przypadku, gdy właściciel we własnym zakresie kąpie pieska przed strzyżeniem, wtedy należy pamiętać o dokładnym wyczesaniu szaty przed i po kąpieli
 • ważne: kąpiemy zwierzaka nawet przed trymowaniem.
   

Podczas zabiegów pielęgnacyjnych preferujemy pracę groomera sam na sam z klientem, tj. bez asysty właściciela. Wynika to z faktu, że tego typu praca ze zwierzęciem wymaga koncentracji i opanowania. Obecność Pana lub Pani rozprasza  zarówno psa jaki i fryzjera. Pies staje się niespokojny, probuje przedostać sie do właściciela. Sytuacja taka nie sprzyja nawiązaniu pozytywnej relacji między zwierzęciem, a jego fryzjerem. W efekcie czas zabiegów pielęgnacyjnych znacznie się wydłuża, co z kolei wpływa na samopoczucie właściciela :)

Dlatego najlepiej jest pozostawić pupila na godzinkę w rękach doświadczonych i kochających zwierzęta osób.

Ponieważ każdy zwierzak jest inny dlatego każdy traktowany jest indywidualnie i z należytą uwagą. Każdy klient otrzymuje od nas tyle czasu ile jest konieczne, aby właściwie wykonać naszą pracę. Priorytetem są dla nas staranność, precyzja i jakość wykonywanej pracy, a przede wszystkim bezpieczeństwo i  zadowolenie czworonożnego Klienta.

Zdarza się jednak, że właściciele mają przykre doświadczenia po pielęgnacji ich Pupila przez innych groomerów i chcą być z psem podczas wizyty u nowego fryzjera. Dlatego też w takich przypadkach umożliwiamy pozostanie właściciela podczas prac groomerskich.